Single post

Sithowie w Star Wars The Old Republic

Dziś opiszę dwie klasy postaci z gry Star Wars The Old Republic. Nie będę ukrywał, że Ciemna Strona Mocy zawsze była bardziej fascynująca i dziś pod lupę weźmiemy typków spod ciemnej gwiazdy…eee…tzn. spod Ciemnej Strony…

W grze spotykamy Wojowników Sithów oraz Inkwizytorów Sithów. Obie klasy są bardzo ciekawe i warto im się przyjrzeć.

Wojownicy Sithów są bardzo brutalni, agresywni i nieprzewidywalni. W perfekcyjny sposób władają mieczami świetlnymi, zaś Mocy używają jako broni drugorzędnej posługując się między innymi duszeniem czy błyskawicami. Bardzo często można ich spotkać na czele oddziałów imperialnych żołnierzy, budząc wśród nich jednocześnie strach, respekt i podziw. Jeśli chodzi o ubiór to wojowników charakteryzują ciężkie, bardzo wytrzymałe pancerze z wieloma własnymi, technicznymi usprawnieniami, które podnoszą zarówno ich wydajność bojową, jak również mieczy świetlnych, których używają do gromienia wrogów. Doskonałym przykładem Wojownika Sithów jest Darth Malgus.

Jeśli gramy akurat tą klasą to  zaczynamy na Korribanie, gdzie jako szanowany Sith terminujemy pod okiem mistrza. Przy tej okazji warto się przyjrzeć jak możemy rozwinąć naszego wojownika i tak osiągając 10 poziom wybieramy specjalizację, w wyniku której stajemy się Siłaczem Sithów (Sith Juggernaut), bądź Grabieżcą Sithów (Sith Marauder)

Z kolei Inkwizytorzy Sithów, w przeciwieństwie do wojowników mniejszy nacisk kładą na władanie mieczami świetlnymi, a większy na badaniach Ciemnej Strony Mocy i systematycznym zwiększaniu swej potęgi. Często, poddają się mrocznym rytuałom.

Jednym z celów Inkwizytorów jest poszukiwanie starożytnych artefaktów (między innymi holocronów), które mogą zwiększyć ich możliwości. Inkwizytorzy mogą atakować z dystansu, używając do tego przede wszystkim błyskawic Mocy. Mają talent do manipulowania i są gotowi spiskować nawet przeciwko swoim zwierzchnikom, a wszystko tylko po to, by zwiększyć swoją potęgę i wpływy.

Grając tą klasą zaczynamy również na Korribanie, ale tym razem jako niewolnik Imperium, u którego wykryto olbrzymi potencjał i który musi udowodnić swoją wartość. Osiągając 10 poziom wybieramy specjalizację, w wyniku której stajemy się Zabójcą Sithów (Sith Assasin) bądź Magiem Sithów (Sith Sorcerer)

Który z nich bardziej Wam się podoba? 🙂

theme by teslathemes