Single post

STAR WARS – Nowa kolekcja książek

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów poczciwych Starych Warsów! Oto za sprawą wydawnictw Edipresse Polska i Amber możemy się cieszyć wydaniem 26 tomowej kolekcji, która obejmuje czasy zarówno Starej Republiki, okres Wojen klonów i narodziny Pierwszego Imperium Galaktycznego. Należy nadmienić, że książki te na naszej „Zielonej Wyspie” oświetlanej przez miłościwie nam panujące „Słońce Peru” już były wydane, ale jako, że nakład został wyczerpany, po latach doczekaliśmy się ich wznowienia.

Krótko o fabule: Tysiące lat przed narodzinami Skywalkerów, obdarzony niesamowitymi zdolnościami młody chłopak ucieka z rodzinnej planety by trafić do Akademii Sithów. Poznając tajniki Ciemnej Strony Mocy, przybrał imię Bane i okazał się być pojętnym adeptem. Jednakże prawdziwa próba dopiero przed nim i tylko rzucając wyzwanie najstarszym tradycjom Lordów Sith może liczyć na zwycięstwo. Pewnego dnia na zgliszczach tego co będzie musiał zniszczyć, stworzy Nową Erę Ciemnej Strony Mocy i jako Darth Bane ustanowi Zasadę Dwóch o czym opowie już kolejny tom serii.

Przyznam się, że w swojej kolekcji mam raptem kilkanaście książek i z wielką radością sięgnę do kieszeni i to tym bardziej, że cena (5.99 za I tom i 11 pln za każdy następny w prenumeracie) jest naprawdę bardzo korzystna. Książki można zaprenumerować drogą mailową, telefoniczną bądź smsową. Dla każdego prawdziwego fana Gwiezdnych Wojen z pewnością jest to wielka gratka. Gorąco polecam!

theme by teslathemes