Single post

Star Wars Komiks 06/2012 – Antologia

 

„Wrak” (Wreckage, Empire #28) – Akcja komiksu toczy się kilka miesięcy po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. W tym czasie Boba Fett zdążył już wyrobić sobie reputację wśród łowców nagród, dzięki wykonaniu intratnych zleceń dla m.in. Huttów i Imperium. Misja, której nasz ulubiony łowca nagród podjął się teraz, ma charakter prywatny. Dowiecie się również jakie są konsekwencje nie wywiązywania się z warunków umowy z Fettem. Ciekawostką jest uderzające podobieństwo zleceniodawcy do Wielkiego Moffa Tarkina, który dowodził  pierwszą Gwiazdą Śmierci.

Scenariusz – Ron Marz,  rysunki – Adriana Melo, kolory – Michael Atiyeh., okładka – Tommy Lee Edwards.

„Mitologia” (Mythology, Tales #14) – Czym dla Jedi są emocje takie jak miłość czy zazdrość? Dlaczego Jedi nie mogą się z nikim wiązać? Jakie mogą być konsekwencje, gdy Jedi złamie Kodeks Zakonu? Na te pytania odpowie wam ta historia. Autorem  Kodeksu Jedi był mistrz Jedi Odan – Urr żyjący tysiące lat przed pojawieniem się Skywalkerów. Polski czytelnik miał okazję poznać go w albumach „Opowieści Jedi”. Prosta fabuła nawiązująca do biblijnych przypowieści z nieco karykaturalną, acz klimatyczną kreską to najmocniejszy element tego numeru.

Scenariusz – Chris Eliopolous, rysunki – Jon Sommariva, tusz – Pierre-Andre Dery, kolory – Darrin Moore.

„Pojedyncza cela” (Single cell, Tales #7) – Akcja toczy się na kilka miesięcy przed inwazją Federacji Handlowej na planetę Naboo. Fabuła skoncentrowana jest na osobie przedstawiciela rasy Feeorinian, pirata Nyma, który zamknięty w celi opowiada o swoich przygodach.

Scenariusz – W. Haden Blackman, rysunki – Jan Duursema, tusz – Ray Kryssing, kolory – Dave McCaig

Seria: Star Wars – Komiks – Antologia

Data wydania: sierpień 2012
Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski,
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Cena: 6,99

theme by teslathemes