Single post

Reforma sądów niepotrzebna?

Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, co do tego, że niektórzy sędziowie też krzywdzą dzieci. Na fanpage’u Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce znalazłem artykuł, który możecie przeczytać tutaj i od razu muszę się przyznać, że we mnie zagotowało po tej lekturze.

Powiem tak: To jest skandaliczne postanowienie, które powinno skutkować postępowaniem dyscyplinarnym i wykopaniem z zawodu. Jeśli sam sąd popiera łamanie prawa (K.R.i.O. i Konstytucji RP)i nagradza matkę za alienowanie dziecka od ojca to w jakim kraju my żyjemy? Czy dalej wszyscy będą twierdzili, że reforma sądownictwa nie jest konieczna?

Odnoszę wrażenie, że sami sędziowie nie wyciągnęli wniosków z tego, co działo się na ulicach i w sejmie/senacie w sprawie sądownictwa nie tak dawno temu. Poza deklaracjami niektórych sędziów, że sądy same widzą konieczność reform, NIC nie wynika. Coraz więcej ludzi obserwuje działania sądów i oni widzą, że niektórzy sędziowie krzywdzą nie tylko podsądnych ale też dzieci.

Moim zdaniem to w interesie samych sędziów powinno być zreformowanie własnego środowiska poprzez odcinanie się od czarnych owiec w swoim gronie i takich orzeczeń. Eliminowanie z zawodu sędziów łamiących prawo (w tym Konstytucję) jest w Państwa żywotnym interesie a jeszcze bardziej w interesie obywateli, którzy przychodzą do sądów po pomoc.

Powiedzcie mi proszę: kto idzie do sądu jeśli nie jest skonfliktowany z drugą stroną? Nikt. Jeśli pojawia się spór, ludzie idą do sądu bo potrzebują Państwa pomocy. Musicie Państwo coś w końcu z takimi rzeczami robić. Bo któregoś pięknego dnia zjawi się władza, która naprawdę weźmie się za konkretne zmiany i wtedy już demonstracje na ulicach w obronie sądów nie pomogą.

Im więcej takich „kwiatków” się pojawi tym więcej osób, będzie się takowych zmian domagać. Będzie też rosło poparcie dla działań PiS.

Teraz obrywają rodziny a zwłaszcza dzieci. Kiedyś mogą (w wyniku przeprowadzonych zmian w sądownictwie) oberwać sędziowie. Wszyscy, nawet ci, którzy są uczciwi, sumienni, rzetelni i dobrzy w tym co robią. Czy tego właśnie Państwo chcecie?

W tej chwili macie Państwo szansę odnieść się do takich sytuacji i pokazać naprawdę dobrą wolę. Pokazać obywatelom, że jest jakikolwiek sens szukania w sądach pomocy i SPRAWIEDLIWOŚCI.

Na koniec zadałem kilka pytań Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce : Czy wiedzą Państwo o szkoleniu, które ma się odbyć w październiku (nomen omen) w Lublinie, a którego tematem ma być właśnie ALIENACJA RODZICIELSKA? Szkolenie objęte jest patronatem Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Wysłałem petycję w tej sprawie do prezesów wszystkich sądów okręgowych w Polsce.

W większości w odpowiedziach otrzymywałem informacje, że sędziowie, biegli z OZSS i kuratorzy są regularnie kierowani na szkolenia, które podnoszą ich kompetencje, zatem jakim cudem tak skandaliczne orzeczenia zapadają? Czym wg Państwa jest „dobro dziecka” oraz „dobro rodziny”?

To są tak abstrakcyjne terminy, że można pod nie podpiąć wszystko. A powinny się znaleźć konkretne zapisy w K.R.i.O, które będą to regulowały i co ważniejsze: będą uzupełniane w nowelizacjach.

Mam nadzieję, że ktoś „wyżej” zajmie się tą bulwersującą sprawą. Wkrótce opublikuję wszystkie odpowiedzi prezesów sądów okręgowych w Polsce, które mi odpisały.

 

 

theme by teslathemes