Single post

Piąta rocznica

Tak, to już piąta rocznica odkąd sąd rodzinny powierzył mi pieczę nad moją córunią. Wielu z Was towarzyszyło mi w tamtym trudnym okresie. Od pamiętnych wydarzeń z 2014 roku minęło już kilka lat, a mnie się wydaje, że to wszystko wydarzyło się ledwie chwilę temu. To wprost nie do wiary jak ten czas szybko mija.

Na samym początku Nikola praktycznie w ogóle nie mówiła i ogólnie to największa walka koncentrowała się wokół jej stanu zdrowia oraz ścisłej współpracy ze specjalistami. Tych kilka lat spędziliśmy na intensywnej terapii w ramach WWR, zmienialiśmy placówki, w których Nikola się uczy.

Dzięki zajęciom terapeutycznym, Nikola robi postępy. I choć wiele jeszcze jest przed nami lat terapii i wspomagania, to jednak nie ma porównania z początkami naszej wspólnej pracy ze specjalistami i terapeutami.

Nie mam jednak złudzeń. Po tych kilku trudnych latach, czekają nas jeszcze trudniejsze. Wierzę jednak, że nasze (moje i Nikoli) starania przyniosą efekty w przyszłości, a ona sama tylko na tym zyska.

Dzisiejszą rocznicę spędziliśmy na zajęciach terapeutycznych, a po powrocie Nikoli do domu z przedszkola, na zabawie Smurfami, ćwiczeniu jej roli do przedstawienia i pstrykaniu selfie.

Każdy nowy dzień jest dla nas błogosławieństwem, za które dziękuję Bogu i ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają, toteż jak co roku, chciałbym wszystkim, którzy ze mną pozostali, podziękować za wsparcie, życzliwość i troskę o nas oboje.

theme by teslathemes