Single post

Dzień Ojca 2019


23 czerwca to chyba szczególny dzień dla każdego normalnego ojca, taty, tatka, tatusia.

Pociechy przygotowują dla swoich tatusiów drobne upominki, składają życzenia. Nic jednak nie zastąpi wspólnego spędzania czasu, uśmiechów, uścisków.

Chciałbym życzyć każdemu Ojcu mądrości, wytrwałości, siły i cierpliwości. Przede wszystkim zaś, radości z wychowywania dzieci, wszak tacierzyństwo to nie tylko trudne momenty. To także wiele cudownych, radosnych i niezapomnianych chwil spędzonych razem z własnymi dziećmi.

Chciałbym, żeby każdy ojciec miał świadomość, że jego rola w życiu dziecka jest ogromnie ważna. Wręcz bezcenna, To ojciec daje przykład synowi, jakim ma być mężczyzną, a córce pokazuje, jakich mężczyzn powinna wybierać sobie za partnerów. Jest nawet takie powiedzenie: „Tata – pierwszy bohater syna, pierwsza miłość córki”, z którym w pełni się zgadzam.

Z pewnością bez tych wszystkich ojcowskich wartości, dzieciom będzie w dorosłym życiu niezwykle trudno się odnaleźć i tworzyć własne rodziny.

Niestety nie każdy tata ma taką możliwość, żeby być przy swoich dzieciach. Wiadomo, że część matek a także sądów, skutecznie utrudnia wielu mężczyznom bycie ojcami. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego jaki wyrok macie w postanowieniu, jaka jest postawa Waszych eks partnerek, ojcami będziecie zawsze. Tego żaden wyrok Wam nie odbierze i nikt Was z tego obowiązku nie zwolni.

Starajcie się ze wszystkich sił i bez względu na okoliczności, żeby być przy swoich dzieciach. One Wam tego nigdy nie zapomną, a warto pamiętać, że ojcem jest się nie tylko do ukończenia przez dziecko 18. roku życia.

theme by teslathemes